Wideo-dialog, czyli pozdrowienia z Krzemowej Doliny

Opowiadałem Wam o Dawidzie Ostrowskim, który wychował się i uczył w Tarnowie, a obecnie pracuje w siedziby firmy Google w Zurychu? Na przestrzeni ostatnich paru lat miałem okazję się z nim parę razy spotkać - m.in. w Google Campus w Warszawie, przestrzeni co-workingowej, którą zwiedzałem z uczniami w 2016 roku. Obaj należymy do grupy facebookowej Global Tarnów, skupiającej zapaleńców, którym leży na sercu przyszłość naszego miasta.


Dawid śledzi poczynania i wspiera moich uczniów w ramach Godziny Kodowania od samego początku, m.in. dlatego że opisałem swój pomysł na grupie Global Tarnów i podałem adres tego bloga. Dwa tygodnie temu zrobił nam miłą niespodziankę, przesyłając filmik z pozdrowieniami, nagrany podczas jego wyjazdu do głównej siedziby światowej Google w Mountain View, w Krzemowej Doliny w Kalifornii. Obejrzeliśmy ten film na godzinie wychowawczej, a potem dyskutowaliśmy o nim na lekcjach angielskiego w mniejszych grupach.

Dzięki uprzejmości Dawida, który wyraził zgodę, żebym podzielił się z Wami jego nagraniem, oraz działu PR firmy Google, który również nie miał nic przeciwko temu (to właśnie przez oczekiwanie na tę aprobatę opisuję całą sytuację z 2-tygodniowym opóźnieniem), mogę Was dzisiaj zaprosić na obejrzenie nagrania, które otrzymali moi Geniuszogodzinowcy.
Moi uczniowie byli pod wrażeniem nie tylko samego miejsca, z którego nagrywał Dawid, ale i tego, że odniósł się on w swoim nagraniu do ich konkretnych projektów. W drugiej połowie tego nagrania Dawid przytacza te projekty, dodając do każdego z nich opis kompetencji, które uczniowie pracujący nad nimi zdobywają. Naprawdę warto to obejrzeć.

Jako że od 19 lat żyjemy w XXI wieku, dostosowaliśmy też kanał komunikacji, odpowiadając na filmik Dawida - poniżej nagranie uczniów, opowiadających o swoich projektach i przesyłających pozdrowienia dla naszego "dobrego ducha" z Google.
Dawid Ostrowski wystąpił rok temu temu w Tarnowie podczas TedX Tarnów, a jego wystąpienie, zatytułowane "Myśl globalnie, działaj lokalnie", stało się impulsem do założenia przez niego grupy facebookowej "Global Tarnów", o której Wam pisałem na samym początku tego wpisu. Zapraszam Was do obejrzenia nagrania z tego wystąpienia - na pewno Was zainspiruje.  A moi uczniowie obejrzą to przemówienie i podyskutują  o nim już w ten poniedziałek na swojej godzinie wychowawczej.


W reak

Komentarze

Popularne posty